Uczelnia Jana Wyżykowskiego ma kolejnego partnera biznesowego, który obejmie patronat nad kierunkami studiów górnictwo i geologia, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechatronika oraz informatyka.

Firma Scanway dysponująca bogatym inżynierskim doświadczeniem w systemach wizyjnych oraz Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zawarły w ubiegłym tygodniu porozumienie o partnerstwie. To zwieńczenie dotychczasowej, nieformalnej współpracy.

  • Jako wysokospecjalistyczna uczelnia stale się rozwijamy. Można powiedzieć, że wraz z firmą Scanway będziemy wspólnie kształtować sylwetkę przyszłego inżyniera. Ta współpraca gwarantuje naszym studentom zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności wykorzystania tej wiedzy w praktyce – podkreśla rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego dr Tadeusz Kierzyk.
  • Widzę wiele obszarów, w których można byłoby tworzyć rozwiązania, być może nawet produkty, stricte już gotowe dla branży górniczej, geologicznej. Ta współpraca będzie mogła pomóc studentom zobaczyć, jak wygląda budowanie produktu w praktyce, budowanie modelu biznesowego w praktyce – mówi prezes Scanway Jędrzej Kowalewski.

Spółka ma na swoim koncie ponad 200 technologii przemysłowych, a także doświadczenie we współpracy z setkami zakładów produkcyjnych. W firmie są zespoły specjalistów z dziedzin elektroniki, mechatroniki, optyki i pomiarów przemysłowych.

W ramach porozumienia mogą powstać „grupy patronackie” w szeroko rozumianej branży przemysłu wytwórczego dla studentów zainteresowanych, m.in. praktykami zawodowymi, stażami oraz zatrudnieniem w firmie Scanway po ukończeniu studiów.

Trzecie z rzędu zwycięstwo Miedziowych

Poprzedni artykuł

Gmina Głogów dołącza do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego – inicjatywa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozwija się

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like