Fakty i informacjeVideo

Powstaje nowa przestrzeń aktywności – Polana Jakuszycka to nie tylko sporty zimowe [VIDEO]

0

Polana Jakuszycka to inwestycja, na którą czekają przede wszystkim uprawiający sporty zimowe sportowcy.

W Polsce brakuje tras biegowych, choć niewątpliwe sukcesy Justyny Kowalczyk powinny już dawno zainspirować do inwestowania w obiekty do treningu i uprawiania sportów zimowych. Teraz się to zmieni i to na Dolnym Śląsku.  W Jakuszycach bowiem będzie można organizować zawody w sportach zimowych o randze kontynentalnej czy nawet globalnej. Ten ambitny projekt, uruchomiony dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy rządem RP i samorządem Dolnego Śląska, omawialiśmy już w naszym portalu.

Budowany obiekt będzie spełniał najwyższe światowe standardy. Z pewnością będzie przyciągać zarówno miłośników sportów zimowych, jak i zawodników doskonalących formę przed zawodami. Mówi nam o tym Kinga Jaworek z Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, który realizuje inwestycję w imieniu samorządu wojewódzkiego. Polana Jakuszycka ma tętnić życiem przez cały kalendarzowy rok, a nie tylko zimą. Ta inwestycja ma pobudzić lokalną gospodarkę, turystykę, ale i pozwolić nawiązać jeszcze bliższe relacje z krajami sąsiadującymi z naszym regionem – zapowiada marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Zobacz nasze video.

Czy doczekamy się kolejnych znakomitych biegaczy narciarskich i biathlonistów? Jesteśmy optymistami i już cieszymy się na tę perspektywę.

Dariusz Nowakowski

Sztuczna inteligencja wspomaga klientów – CCC wdraża unikalne rozwiązanie

Poprzedni artykuł

Owoce i warzywa – czy pamiętamy o nich na co dzień?

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like