Fot. Starostwo Powiatowe w Polkowicach

Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach zdobył nagrodę specjalną i tytuł Lidera Aktywizacji Osób Młodych w organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM konkursie ,,Lider Aktywizacji Osób Młodych’’. W plebiscycie wybrane zostały instytucje, które najskuteczniej pomagają młodym osobom stawiać pierwsze kroki na rynku pracy.

Wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada br. w Warszawie w siedzibie Business Centre Club. Dowiedzieliśmy się ,że szczególne uznanie w oczach jury zyskało przedsięwzięcie organizowane przez Urząd Pracy w Polkowicach  w 2020 roku  pod nazwą „Doradzamy zawodowo – Wybieramy odlotowo”.

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Polkowicach o tym, które z instytucji znalazły się wśród najlepszych decydowały m.in. przyjazne zasady obsługi młodego klienta, różnorodność działań ukierunkowanych na wzrost skuteczności wsparcia osób młodych na rynku pracy oraz orientacja projektów na rozwój kompetencji ich beneficjentów. Ważne były również działania promocyjne kształtujące pozytywny wizerunek rynku pracy w oczach młodzieży oraz nastawienie na współpracę projektodawców z innymi podmiotami sektora edukacji, biznesu czy administracji publicznej w celu zwiększenia skuteczności podejmowanych działań.

– Otrzymane nagrody i tytułu lidera aktywizacji to dla mnie ogromna radość. Nie jest tajemnicą, że jako społeczeństwo borykamy się z trudnościami o charakterze demograficznym, dlatego tak ważne jest umiejętne wspieranie osób młodych w podejmowaniu trafnych decyzji zawodowych i stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Tym bardziej cieszy mnie decyzja jury Fundacji, to potwierdzenie, że urząd pracy podąża w dobrym kierunku i potrafi skutecznie wspierać osoby młode – mówi  Elwira Błażewska – Dacyszyn, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach.

Chrobry Głogów – Sandecja Nowy Sącz. Mecz dzisiaj o 18.00

Poprzedni artykuł

GUS przeprowadzi badanie kontrolne. Jednak nie dla wszystkich

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like