Fot: Starostwo Powiatowe w Polkowicach

Na terenie powiatu polkowickiego działa  obecnie sześć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej – po jednym w każdej z gmin. Jak podaje Starostwo Powiatowe w Polkowicach ich prowadzenie powierzono organizacjom pozarządowym, wyłonionym w otwartym konkursie ofert.

– Od początku stycznia 2022 roku nieodpłatna pomoc prawna przysługuje każdej osobie będącej w trudnej sytuacji materialnej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów związanych z odpłatną poradą prawną. Kobiecie w ciąży taka pomoc przysługuje poza kolejnością. Świadczenie usług nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności – informuje Starostwo Powiatowe w Polkowicach.

 

Dowiedzieliśmy się , że wszystkie punkty mają charakter mobilny, tzn. zlokalizowane są na terenie wszystkich gmin powiatu. Wizytę można umówić:

– elektronicznie poprzez stronę: https://np.ms.gov.pl

w formie papierowej na adres: Starostwo Powiatowe w Polkowicach ul. św. Sebastiana 1, 59-100 Polkowice

–  elektronicznie na adres: [email protected]

–   telefonicznie nr tel.: 513-061-457

Szczegółowe informacje na temat działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie polkowickim oraz harmonogram na 2022 rok znajduje się  na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Polkowicach – w zakładce Nieodpłatna pomoc prawna.

 

PILNE: Bardzo silny wstrząs w ZG Rudna. To “ósemka”!

Poprzedni artykuł

Głogów: Koncert Graffiti i Roxie Węgiel odwołany!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like