W ramach koalicji samorządowej na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego Powiat Legnicki w porozumieniu Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o kontynuacji bezpłatnego programu „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego – badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”.

– Akcja ma na celu dotarcie do jak największej ilości osób kwalifikujących się do badań przesiewowych w zakresie raka jelita grubego i zachęcenia ich nie tylko do wykonania Testu na obecność krwi utajonej w kale, ale także profilaktycznej kolonoskopii – informuje Starostwo Powiatowe w Legnicy.

Udział w programie mogą wziąć osoby zamieszkujące na terenie powiatu legnickiego: w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego, w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita oraz w wieku 25-49 ze stwierdzoną mutacją genetyczną.

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Legnicy osoby chcące wziąć udział w akcji, po wypełnieniu Ankiety Uczestnictwa, będą mogły pobrać bezpłatny zestaw testowy do samodzielnego wykonania w domu. Wykonany test należy złożyć w placówce, z której został pobrany, a po około 14 dniach na Uczestnika będzie czekał gotowy wynik badania.

Program realizowany jest przy Powszechnym Punkcie Szczepień w Chojnowie, który mieści się w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół przy ul. Jana Matejki 1. Koordynator programu: Piotr Pabis tel. 76 724 35 46

Dobry pomysł na recykling – Internetowa platforma obrotu odpadami

Poprzedni artykuł

Ziemniaki pod lupą Inspektorów WIJHARS

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like