W niedzielę 6 czerwca w Szczytnej, powiat kłodzki odbędą się IV Otwarte Mistrzostwa w Tradycyjnym Koszeniu Trawy. Jest to bardzo mało znana impreza w Polsce polegająca na jak najszybszym wykoszeniu trawy tradycyjną kosą.

Jest to doskonała forma rywalizacji sportowej mająca na celu m.in. ocalenie liczącej setki lat tradycji koszenia zboża i traw.W trakcie mistrzostw pragniemy przywrócić atmosferę zabawy i swoistej rywalizacji pomiędzy kosiarzami, jaka niegdyś towarzyszyła podczas żniw – informuje TKKF Sport Adventure – jeden organizatorów imprezy.

W zawodach weźmie udział 50 zawodników. Rozegrane zostaną w następujących konkurencjach: kobiety (pas o wymiarach 10 x 5 m), mężczyźni (pas o wymiarach 10 x 10 m), VIP (pas o wymiarach10 x 5m) oraz członkowie TKKF Sport Adventure (pas o wymiarach 10x2m). Pola do koszenia będą przydzielane zawodnikom losowo.

Jak się dowiedzieliśmy oceniana będzie szybkość skoszenia swojego pola trawy oraz dokładność. Do oceny będzie brany również strój tradycyjny żniwiarza, nakrycie głowy.
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia

Wiatrak gotowy – kiedy otworzy drzwi?

Poprzedni artykuł

Hodowco – Przestrzegaj zasad bioasekuracji

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like