• Tuż po godzinie 9:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego głogowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o pojeździe, w którym znajduje się ciężarna kobieta.

Z informacji wynikało, że najprawdopodobniej na pokładzie auta rozpoczęła się akcja porodowa. Aspirant Marcin Gbiorczyk i aspirant sztabowy Daniel Kamoda, będący wówczas w patrolu, mając na uwadze duży ruch i utrudnienia na drodze, bez chwili wahania podjęli decyzję o pilotowaniu kobiety do głogowskiego szpitala. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, bezpiecznie i szybko prowadzili jadący za nimi samochód do placówki zdrowia. Dzięki ich zaangażowaniu w pomoc przyszłym rodzicom, wszystko zakończyło się szczęśliwie.

To już druga taka akcja głogowskich policjantów. Kilka dni wcześniej podobne zdarzenie spotkało inny patrol z drogówki. Policjanci aspirant sztabowy Paweł Szymankiewicz i aspirant Grzegorz Paterek zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, gdyż jego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Chwilę później okazało się, że wewnątrz znajduje się kobieta w ciąży, u której wystąpiły problemy mogące zagrozić jej życiu i zdrowiu. Policjanci pomogli przyszłym rodzicom bezpiecznie dotrzeć do szpitala, za co na miejscu otrzymali gromkie brawa od osób tam przebywających.

  • Praca policjantów to jednak na co dzień działania przeciw przestępczości. Tak było, gdy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w wyniku podjętych czynności ustalili i zatrzymali nastolatka, który wcześniej dokonał kradzieży w jednym z głogowskich sklepów.

Głogowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 17-latka, który ukradł nożyce do żywopłotu wartości ponad 500 zł. Zatrzymany przyznał się również do kradzieży roweru wartości 2400 zł, który ukradł w grudniu 2020 roku. Okazało się, że nieletni jest osobą poszukiwaną do samowolnego oddalenia się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Został zatrzymany i przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Chłopiec odpowiedzialny jest również za kradzież roweru. O losie 17-latka zadecyduje Sąd.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

O pierwsze zwycięstwo w 2021 roku – #PrzedMeczem Miedź Legnica : GKS Bełchatów

Poprzedni artykuł

Nowe szpitale tymczasowe – jeden będzie otwarty w naszym regionie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like