Fot. UG Polkowice

Na osiedlu Młodych w Polkowicach trwa wymiana lamp ulicznych. Nowe oświetlenie chodników, dróg i placów powstaje przy ulicach Harcerskiej, Miłosnej, Baczyńskiego, Korczaka, Młodych, Małkowskiego, Szarych Szeregów, Kusocińskiego i Sucharskiego. Do wymiany przewidziane jest 69 latarni. Koszt  inwestycji to ponad 400 tys. złotych.

– Zakres inwestycji obejmuje wymianę przestarzałego, energochłonnego oświetlenia na nowe, LED, energooszczędne. Istniejące oświetlenie, ze względu na stopień zużycia, jest bardzo. Wymianie podlegają kompletne lampy oświetleniowe, czyli słupy i oprawy, oraz szafka oświetleniowa. W przypadku wystąpienia takiej konieczności, np. potwierdzonego pomiarami złego stanu kabla, uwzględniona zostanie również wymiana linii kablowej na tych odcinkach, gdzie to jest niezbędne –informuje  Beata Więckowska -Wańczyk z gminnego referatu inwestycji.

Łączna ilość lamp przewidzianych do wymiany to 69 sztuk. Koszt przedsięwzięcia to prawie 410 tys. zł.  Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Wymiana oświetlenia ulicznego i drogowego na energooszczędne w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji” Na jego wykonanie pozyskano dofinansowanie unijne.

– Pozyskaliśmy środki na bardzo ważną część infrastruktury miejskiej. Inwestycje z zakresu oświetlenia ulicznego zwiększają komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców, a to bez wątpienia jest dla nas jednym z priorytetów. Dodatkowo, nowe lampy LED zużywają zdecydowanie mniej energii, co niesie za sobą duże oszczędności i korzyści ekologiczne –  mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Nie tylko pawie

Poprzedni artykuł

W piątek derby Chrobrego z Miedzią i zbiórka na leczenie Jasia Walosa

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like