Polkowice wracają do formy. Ruszyła akcja „Aktywny Junior”

„Aktywny Junior” tym hasłem Gmina Polkowice chce zmobilizować dzieci i młodzież do aktywności ruchowej i sportowej. “W czasie pandemii nasza naturalna aktywność związana ze stylem życia została wywrócona do góry nogami. Wracamy do formy!” – zachęcają pomysłodawcy.

Gmina Polkowice jako jednostka samorządu terytorialnego daje dodatkowe godziny na zajęcia wychowania fizycznego, które w szkołach odbywają się jako obowiązkowe, w tym również możliwość uczestniczenia w zajęciach na basenie. Ważne, aby dzieci i młodzież w pozytywny sposób wykorzystały nadmiar energii. Wspierane są wszelkie działania w kontekście zdrowego i aktywnego stylu życia. Rozwój sportu w gminie Polkowice przejawia się bogatą ofertą zadań realizowanych przez kluby sportowe, organizacje, które są finansowane lub współfinansowane z budżetu gminy.

Fot. FB Polkowice

Bardzo serdecznie zachęcam rodziców, aby przekazali dzieciom proponowane formy aktywności sportowej. Zapraszam do klubów i skorzystania z dodatkowych możliwości zajęć pozalekcyjnych. Jest ich bardzo dużo na terenie gminy – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. Jeśli rodzic nie wzbudzi zainteresowania dziecka, to ono samo nie będzie chciało być aktywne. Trzeba pokazać i zachęcić do aktywności ruchowej, ważne jest tutaj zaangażowanie rodziców – podkreśla.

Aktywność fizyczna spełnia bardzo ważną funkcję w rozwoju dziecka. Kształtuje organizm i jego funkcje, wpływa na prawidłowy rozwój.

Cieszę się, że oferta dodatkowych zajęć ruchowych jest taka obszerna. Bardziej jestem zainteresowana zajęciami dla dzieci, niż dla młodzieży. Moje dzieci chętniej korzystają z zajęć zespołowych, podczas których jednocześnie mogą spotkać się z rówieśnikami – mówi pani Anna, mieszkanka Polkowic.

Muszę porozmawiać z rodzicami i na pewno wybiorę sobie coś ciekawego z oferty tych zajęć – mówi dziewięcioletnia Zuzia. – Lubię pływać, ale nie chodzę na razie na żadne zajęcia pozalekcyjne – dodaje.

Pełna oferta zajęć TUTAJ

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności