Fot. Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach

W ramach  zadania ,, Z biblioteką – bliżej kultury’’ Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach w partnerstwie z Zespołem Szkół w Polkowicach w dniach 25, 26, 28, 29 października br. pod hasłem ,,Książka w grze’’ organizuje 4 warsztaty projektowania mobilnej gry dla młodzieży, której punktem wyjścia będą motywy mitologii słowiańskiej na kanwie literatury. Premiera gry przewidziana jest na listopada bieżącego roku.

– Gra docelowa będzie miała formę fabularyzowanego questu rozgrywanego z wykorzystaniem smartfonów graczy. Uczestnicy warsztatów w naszej Bibliotece w czasie zajęć przejdą cały proces projektowania gry pod kierunkiem wyspecjalizowanych instruktorów z ramienia firmy Good Books. Całość uzupełniona będzie niezbędnymi elementami obsługi technicznej – narzędzia Action Track – informuje Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach.

Zadanie “Z biblioteką – bliżej kultury” realizowane jest w projekcie Narodowego Centrum Kultury w ramach programu BLISKO (2021-2022). Dofinansowanie pozyskano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Ponad 6 tys. nowych zakażeń jednego dnia

Poprzedni artykuł

Matty stał się Mateuszem! Cash z polskim obywatelstwem!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like