Fot. KPP w Polkowicach

Polkowiccy funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który dopuścił się kilku kradzieży z włamaniem. Złodziej kradł kosmetyki, biżuterię i drobny sprzęt AGD z domostw w gminie Gaworzyce. Mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty, za które grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Włamania miały miejsce pod koniec sierpnia i na początku października tego roku na terenie gminy Gaworzyce. Polkowiccy mundurowi dokładnie zweryfikowali wszystkie zdobyte informacje, a także porozmawiali z osobami, które mogły wiedzieć coś w sprawie kradzieży. Ten sam złodziej, któremu w sierpniu udało się ukraść kosmetyki, biżuterię i drobny sprzęt AGD warte łącznie 5200 złotych, jeszcze dwa razy próbował włamać się do innych domostw. Jednak te próby, ze względu na zabezpieczenia, były nieudane.

– Podczas swojej pracy, funkcjonariusze odzyskali część ukradzionych rzeczy oraz wytypowali mężczyznę, który zabrał je prawowitemu właścicielowi. Policjanci ustalili tożsamość 44-letniego mieszkańca gminy Gaworzyce i po zebraniu niezbędnego w sprawie materiału dowodowego zatrzymali wytypowanego w sprawie mężczyznę, który wybudzony ze snu i przykryty grubą stertą kołder, trafił prosto do policyjnej celi – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Podejrzanemu, za przestępstwa kradzieży z włamaniem, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Legnica: Sprawcę rozboju może czekać nawet 12 lat więzienia

Poprzedni artykuł

Pod każdym względem zaskakująca podróż w czasie – „Wrocław według Bacha” [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like