Fot. UG Polkowice

Rozpoczął się remont ścieżki zdrowia w Polkowicach. Stare, zniszczone elementy zostaną wymienione. Pojawią się tam m.in. nowe ławki, altana, kosze na śmieci czy ruszty. Prace rewitalizacyjne mają zakończyć się w grudniu br.

– To dla mnie bardzo ważne, aby mieszkańcy mieli do dyspozycji miejsca, gdzie mogą spędzić wolny czas w jak najlepszych warunkach. Ścieżka zdrowia to szczególne miejsce dla większości polkowiczan, a wyposażenie, które się tam znajduje jest w bardzo złym stanie. Najwyższy czas to zmienić – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Jak ustaliliśmy część istniejącego wyposażenia znajdującego się na ścieżce zdrowia zostanie odnowiona. Zmianę przejdą na przykład wiaty piknikowe i kilkanaście ławek. Oprócz tego stanie tam m.in. nowa drewniana altana, dziesięć zestawów biesiadnych, 30 ławek wokół miejsc na ogniska czy dwa duże ruszty ogniskowe.

– Naszym celem jest stworzenie w mieście kilku stref relaksu i wypoczynku. Pierwszym z nich były glinianki. Teraz rozpoczynamy rewitalizację placu piknikowego na ścieżce zdrowia. Chcemy, aby mieszkańcy spędzając tam wolny czas mogli korzystać z nowego, niezniszczonego wyposażenia. Stary sprzęt nie nadaje się już do użytku – dodaje  Sławomir Tarnowski, radny z klubu Lepsze Polkowice.

Zgodnie z podpisaną umową  wykonawca ma sześć tygodni na zakończenie prac, co oznacza, że nowy plac piknikowy powinien być gotowy jeszcze w grudniu. Jak podają władze gminy Polkowice całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 140 tysięcy złotych. Niebawem przemianę przejdą również  tereny umiejscowione za ścieżką zdrowia. Ma tam pojawić się nawet do kilkunastu tysięcy nowych drzew. Jest to rekompensata za wycinkę kilkuset chorych sosen, o której zadecydowało i którą przeprowadziło lubińskie nadleśnictwo.

Lubin – Wsparcie i pomoc dla seniorów

Poprzedni artykuł

Głogów: 19 listopada w Fortepiano nastrojowy koncert

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like