Fot. KPP Polkowice

Policjanci z Polkowic i okolic proszą o sygnały dotyczące osób potrzebujących. Niskie temperatury mogą być śmiertelnie niebezpieczne szczególnie dla bezdomnych. Od początku listopada trwają działania pomocowe funkcjonariuszy w związku z akcją „Zima 2021/2022”.

Policjanci cały czas, w ramach akcji „Zima 2021/2022”, monitorują pustostany, ogródki działkowe, węzły ciepła, wiaty śmietnikowe czy przystanki.

Działania w ramach wspomnianej akcji trwają na terenie całego powiatu polkowickiego, a co więcej funkcjonariusze w ciągu ostatnich dni z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe zwiększyli ilość kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Przypominamy, że informację o miejscach pobytu osób bezdomnych można przekazać nie tylko dzwoniąc na numery alarmowe, ale także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej osoby te będąc pod wpływem alkoholu, nie były w stanie poruszać się o własnych siłach. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji przewożą takie osoby do wyznaczonych miejsc, gdzie mogą spędzić noc, bądź umieszczają je w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Policja apeluje o pomoc, jeśli posiadamy jakieś informacje o osobach bezdomnych, samotnych czy bezradnych, których życie lub zdrowie są zagrożone z powodu niskich temperatur.

Od zależności ku samodzielności – 3 miliony złotych na wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi

Poprzedni artykuł

Pomoc społeczna na nowych zasadach

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like