PolkowiceVideoTwoje miasto

Polkowice mają wiatrak holenderski – kiedyś miejsce pracy, teraz będzie promować miasto [VIDEO]

2

Wiatrak holenderski w Polkowicach został odbudowany. Niegdyś był to miejsce pracy dla wielu mieszkańców Polkowic. Teraz znów staje się dumą miasta, co można potwierdzić w wirtualnym głosowaniu, jakie prowadzi Radio Wrocław – kliknij TUTAJ.

Budynek jest nowoczesny i wyposażony w wiele dotykowych paneli, dzięki którym można odkryć wiele ciekawych informacji. Prawdziwą podróżą w czasie ma być też widok z wieży wiatraka, który prezentuje się wprost imponująco. Wrażenie robią też 16-metrowe śmigi. Integralną częścią zabytku jest pawilon usługowy, w którym powstała kawiarnia. Jak podkreśla rzecznik prasowy polkowickiego magistratu Roman Tomczak, wiatrak jest budowlą unikatową, ale przez około sto lat zatrudnienie miało tu wielu mieszkańców miasta. Zobacz nasze video.

O zagospodarowaniu wnętrza wiatraka zdecydowali mieszkańcy w ankiecie, o czym już informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. Większość opowiedziała się za działalnością związaną z promocją miasta. Temu służyć będą wystawa multimedialna oraz stała ekspozycja, które przybliżą zwiedzającym nie tylko historię Polkowic, ale też całego Zagłębia Miedziowego. W polkowickim wiatraku montowane są ostatnie elementy wyposażenia. Jednocześnie trwają prace związane z programowaniem urządzeń, ich uruchomianie i testowanie. Planowany termin zakończenia prac to 20 listopada br. Koszt inwestycji pn.: „Przebudowa zabytkowego wiatraka wraz z wykonaniem ekspozycji i instalacji multimedialnych” to prawie 8,9 mln zł.

Radio Wrocław prowadzi wirtualny plebiscyt pod hasłem TOP 5 dolnośląskich młynów – klikając TUTAJ można oddać głos na wiatrak holenderski w Polkowicach.

Odnowiony zabytkowy obiekt stanie się przede wszystkim atrakcją turystyczną, ale w przyszłości pewnie też stanie się miejscem spotkań dla mieszkańców Polkowic.

Dariusz Nowakowski

Wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko – aktualnie przysługuje do 29 listopada

Poprzedni artykuł

Opera Wrocławska zaprasza – spektakle poprzez streaming na You Tube

Następny artykuł

2 Komentarze

  1. […] ma odnowioną ceglaną elewację i zadaszenie z tarasem widokowym na szczycie wieży wiatracznej informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. Podobnie pisaliśmy na naszych łamach o pałacu z przepięknymi freskach w Suchej Górnej czy […]

  2. […] finału prace w zabytkowym wiatraku holenderskim w Polkowicach. Charakterystyczny obiekt, który już pokazywaliśmy w serwisie video naszego portalu, będzie miał on pełnić ważną rolę w życiu społecznym w mieście, które określa się jako […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like