Fot. UG Polkowice

Polkowice były gospodarzem trzeciego turnieju Dolnośląskiej Ligi Futsalu „Bez barier”. Rozgrywki trwają od września, a finał i podsumowanie futsalowej ligi odbędzie się w grudniu.

– Jest to impreza skierowana do osób z niepełnosprawnościami Nie tyle liczy się wynik, co sama integracja, chęć bycia w drużynie. Myślę, że to jest najważniejsze – podkreśla Stanisław Rapczuk ze Stowarzyszenia Charytatywnego ,,Żyć Godnie” w Polkowicach, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, w hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego, emocje wśród zawodników były duże. Do rozgrywek drużyna polkowickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej przygotowywała się podczas serii treningów.

– Na początku było trudno, ale pomału zaczęliśmy się rozkręcać i nawet dwie bramki udało mi się zdobyć. Lubię grać w piłkę nożną – mówi Alicja Staszak, uczestniczka WTZ w Polkowicach.

– Nastroje są dobre. Różnie to bywa, raz wygrywamy, raz przegrywamy, raz remis, bo wiadomo – nerwy są, ale liczy się zabawa, uśmiech na twarzy i to, że można się spotkać. Jest rywalizacja – dodaje  – dodaje Mariusz Klimczak z WTZ Spec Team Legnica.

Do zawodów rozgrywanych w Polkowicach zgłosiło się osiem zespołów. Gośćmi turnieju byli między innymi Kamil Ciupak, starosta polkowicki i Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

– Gratuluję wszystkim zawodnikom udziału w tym turnieju. To szczególne wydarzenie w naszym mieście. Mocno kibicujemy naszym zawodnikom, a wszystkim życzymy zabawy fair play i tego, aby przynosiła im satysfakcję sportową, także na co dzień, nie tylko podczas zawodów – podsumowuje Łukasz Puźniecki.

#52sekundywkulturze – Konkurs dla filmowców amatorów

Poprzedni artykuł

Lubin: Zmarł Grzegorz Garczyński – znany i szanowany nauczyciel

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like