PolkowiceVideoTwoje miasto

Polkowice budują nową drogę – przecierają szlak nowego planowania rozbudowy miast [VIDEO]

2

Aleja Jana Pawła II to największa drogowa inwestycja w Polkowicach w ostatnich latach.

Choć teraz przebiega przez szczere pola to, zdaniem urzędników, ma okazać się kluczową dla przyszłego rozwoju miasta. Jej budowa pochłonie ponad 32 mln zł, z czego nieco ponad połowa kwoty to rządowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Inwestycja zbliża się do końcowego etapu. Aleja Jana Pawła II w Polkowicach ma zostać oddana do użytku w czerwcu przyszłego roku. Nowa arteria będzie mieć długość 1980 m. W niedalekiej przyszłości usprawni układ komunikacyjny w obrębie miasta. Zobacz nasze video.

Budowa zupełnie nowej ulicy tam, gdzie jest jeszcze przestrzeń niezurbanizowana wydawała się początkowo wysoce kontrowersyjna. Teraz widać, że Polkowice mogą być prekursorem takiej rozbudowy miasta, która najpierw tworzy jego nowe osie, a potem na nich stawia dobrze zaplanowany i funkcjonalny zamieszkania.

Dariusz Nowakowski

Wicelider listy zbyt silny – lubinianie niestety bez wygranej

Poprzedni artykuł

Kulisy meczu Włochy vs. Polska w Reggio Emilia – „Cioną po Oczach” nie boi się niczego! [VIDEO]

Następny artykuł

2 Komentarze

  1. […] na kontynuację zadań rozpoczętych w latach poprzednich. Do najważniejszych z nich należy – prezentowana już w serwisie video naszego portalu – budowa Alei Jana Pawła II wraz z budową ronda na jej skrzyżowaniu z drogą krajową nr 3 i […]

  2. […] Polkowice budują nową drogę – przecierają szlak nowego planowania rozbudowy miast [VIDEO] […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like