Fot. W.Petera

Dziś w Polkowicach w ramach ogólnopolskiej  akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich samochodach.

– Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na oświetlenie pojazdów oraz na jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu. Mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, w tym świateł, jest szczególnie istotne. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych  – informuje mł. asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Bezpłatnie światła w pojazdach można będzie sprawdzić  w Auto – Centrum przy ul. Brackiej 1A oraz w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Krzywej 3 – w Polkowicach (w Chocianowie – Stacja Kontroli Pojazdów przy ul. Głogowskiej 17A).

Dowiedzieliśmy się , że kolejna akcja pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, z udziałem tych stacji diagnostycznych, odbędzie się 4 grudnia br.

 

Lubin – VI Barbórkowy Turniej Masters

Poprzedni artykuł

Polkowice: Już w poniedziałek wyjątkowe warsztaty malarskie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like