POLKOWICE: Będzie więcej kart seniora! [SZCZEGÓŁY]

Już od półtora roku w Polkowicach działa system karty seniora. Upoważnia ona do zniżek w całym kraju, a swoim zasięgiem obejmuje mieszkańców gminy, którzy ukończyli 60. rok życia. Wkrótce do polkowickiego ratusza dotrze druga partia kart.

Zakup kart seniora finansowany jest z budżetu gminy Polkowice. Początkowo wynosił on tysiąc, ale wyczerpał się. Zamówionych zostało kolejnych pięćset kart. Jak zapowiada rzecznik urzędu gminy Roman Tomczak – mają być do odbioru w przyszłym tygodniu.

Jak pobrać kartę seniora? Przypomina o tym oficjalny serwis internetowy Polkowic.

Przypominamy, że kartę seniora, uprawnieni do tego mieszkańcy gminy mogą pobrać bezpłatnie w wydziale zdrowia, spraw społecznych i mieszkaniowych UG, przy ulicy Górnej 30-31, naprzeciwko ZUS. Trzeba tylko wypełnić formularz. To kolejne ze strony polkowickiego samorządu wsparcie dla seniorów. Z myślą o nich realizowany jest, między innymi, program „Złota rączka”.

Na terenie Polski jest ponad 2600 punktów, które honorują kartę seniora. Znajdują się wśród nich uzdrowiska – takie jak Busko-Zdrój, czy Nałęczów, ale również gabinety fizjoterapii, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, sklepy, czy stacje benzynowe.

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności