Niecodzienną interwencję podjęli policjanci legnickiej drogówki. Do funkcjonariuszy pełniących służbę na jednej z ulic zwrócił się o pomoc mężczyzna, który przewoził rodzącą żonę.

Do policjantów patrolujących w godzinach porannych ulicę Złotoryjską w Legnicy podjechał mężczyzna i poprosił funkcjonariuszy o pomoc. Kierowca przez okno swojego samochodu wykrzyczał, że jego żona właśnie zaczęła rodzić i każda zwłoka w dotarciu do szpitala może zagrozić zdrowiu dziecka oraz kobiety. Policjanci widząc jak kobieta siedząca na przednim siedzeniu pasażera wije się z bólu, bez chwili wahania zgłosili interwencję dyżurnemu, włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i błyskawicznie przystąpili do pilotażu auta ulicami Legnicy.

Omijając korki szybko dotarli do szpitala, gdzie rodząca kobieta została przekazana pod opiekę personelowi medycznemu. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji funkcjonariuszy, po kilkunastu minutach urodził się ponad 4-kilogramowy chłopczyk – Adaś. Po chwili szczęśliwy ojciec skontaktował się z policjantami i podziękował im za wsparcie, eskortę i pomoc w bezpiecznym dotarciu do szpitala.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery

Poprzedni artykuł

Wielka Gala Biznesu – Dolnośląski Gryf w tym roku online

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like