Na ulicy Kwiatowej policjanci Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Legniccy zwrócili uwagę na poruszający się samochód osobowy. Funkcjonariusze mieli bowiem przypuszczenia, że kieruje nim osoba objęta sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Postanowili zatem zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że intuicja mundurowych ich nie zawiodła. Za kierownicą samochodu siedział 29-letni mieszkaniec Legnicy, który posiadał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Ponadto podczas kontroli mężczyzny oraz jego pojazdu funkcjonariusze znaleźli przy nim białą skrystalizowaną substancję.  Badania testerem narkotykowym wykazało, że jest to metamfetamina.

29-latek został zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających oraz niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych legniczanin odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Następnego dnia na terenie powiatu legnickiego prowadzone były działania pn. „Trzeźwy poranek”, których celem głównym było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawa bezpieczeństwa na drogach. W ramach akcji przebadanych zostało ponad 800 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi…

  • Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej o godz. 6.25 na ulicy Gniewomierskiej w Legnicy. 58-letni mieszkaniec gminy Chojnów na alkomacie wydmuchał 0,3 promila alkoholu.
  • Kolejny amator jazdy na „podwójnym gazie” został zatrzymany o godzinie 08:00 na ulicy Chojnowskiej w Legnicy. 43-latek prowadził pojazd dostawczy mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
  • Chwilę później w Gniewomirowicach funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który kierował autem osobowym mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu legniczanina w policyjnych systemach okazało się, że posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania i jest poszukiwany przez prokuraturę do przeprowadzenia czynności procesowych.

Kierowcy na „podwójnym gazie” utracili już swoje uprawnienia. Teraz odpowiedzą przed prokuratorem i sądem. Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi. Za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Poprzez: KMP Legnica

„Ocalić wspomnienia z Kresów” – konkurs

Poprzedni artykuł

Europejski Komitet Regionów powołał grupę kontaktową ‎z Wielką Brytanią

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like