• Nietrzeźwi kierowcy to poważne zagrożenie na drogach, często narażają własne życie, innych, czasem bliskich osób lub przypadkowo napotkanych. Najważniejsze, że nie pozostają bezkarni i zatrzymani są nie tylko przez Policję, ale również przez obywateli.

Około godz. 9. rano dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał informację, że w Okmianach na terenie jednego z zakładów pracy pracownik ochrony zatrzymał kierującego samochodem ciężarowym, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Prewencji.

Po przebadaniu alkomatem 54-latka okazało się, że w wydychanym powietrzu ma 2,4 promila alkoholu. Mieszkańcowi powiatu proszowickiemu zatrzymano prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

  • Dzień wcześniej o godz. 17.30 policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas pełnienia służby na ulicy Kraszewskiego w Legnicy zwrócili uwagę na kierowcę samochodu osobowego.

W trakcie policyjnej kontroli kierowca wypowiadał się w sposób nielogiczny i niespójny. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być od pod wpływem narkotyków przeprowadzili mu badanie narkotesterem, który wykazał pozytywny. To jednak nie był koniec jego problemów. Policjanci podczas przeszukania 45-latka oraz jego pojazdu znaleźli kilka działek marihuany. Legniczanin został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Elektromobilność – nowy termin konsultacji online

Poprzedni artykuł

Odkryć niezwykły potencjał i pokłady kreatywności w ludziach stąd, z Głogowa…

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like