9 marca 2020 roku w warszawskiej siedzibie Spółki odbyło się kolejne posiedzenie Rady Medycznej KGHM Polska Miedź S.A.
Podczas posiedzenia podsumowano I etap programu badań medycznych dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Program objął ponad 5000 osób. Ten program to ewenement na skalę światową – powiedział dr Marek Ścieszka, dyrektor ds. medycznych Miedziowego Centrum Zdrowia i zaznaczył: Głównym celem badań jest wykrycie wczesnych postaci raka płuc oraz choroby niedokrwiennej serca, co zwiększa skuteczność leczenia oraz szybkość powrotu do pełnej aktywności zawodowej.
Omawiano bieżące problemy, w tym o ryzyku zachorowań na infekcje powodowane przez wirus COVID–19. Oczywiście jest w ostatnich dniach wokół tej sprawy bardzo dużo emocji – powiedział profesor Andrzej Horban, Krajowy Konsultant ds. Występowania Chorób Zakaźnych w Polsce. Z punktu widzenia medycznego, to jest coś na kształt grypy. Wciąż wiemy mało na temat rzeczywistej skali zagrożeń, ale już dziś możemy stwierdzić, że ryzyko zachorowania jest najwyższe dla osób starszych. W niewielkim stopniu dotyczy osób młodych czy dzieci. Należy przestrzegać kilku podstawowych zasad higieny, by skutecznie obniżać ryzyko zachorowania – powiedział podczas posiedzenia dr Marek Ścieszka.
Członkowie Rady podsumowali wyniki badań. Podczas posiedzenia omówiono założenia i zakres badań dla kolejnego etapu tego programu. W jej składzie zasiadają lekarze, naukowcy i przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM. Rada ma za zadanie wspierać i inicjować wszelkie działania miedziowej spółki oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego. Ta Rada powołana została po to, by spokojnie omawiać interesujące nas tematy, mówić o problemach czy wyzwaniach – powiedział prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński inaugurując posiedzenie.
W skład Rady wchodzą przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM Polska Miedź S.A. W jej gronie znaleźli się również lekarze z Miedziowego Centrum Zdrowia z Lubina, która to placówka od wielu lat prowadzi zakrojone na bardzo szeroką skalę badania w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Rada i jej członkowie na bieżąco wspierać będą wszelkie działania KGHM związane z szeroko rozumianą profilaktyką zdrowotną. Jednocześnie nowo powołane ciało pomagać będzie w wypracowaniu rocznych i wieloletnich porozumień z gminami i powiatami Zagłębia Miedziowego. Do udziału w pracach Rady Medycznej zaproszeni zostali również uznani naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia.
Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. działać będzie na rzecz zwiększenia wiedzy pracowników i mieszkańców regionu w zakresie profilaktyki zdrowotnej, przyczynach chorób i możliwości ich zapobiegania.
Poprzez: kghm.com.pl
Co z badaniami alkomatem to jest zwiększone ryzyko!