Fot. W.Petera

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca rolników do udziału w konsultacjach społecznych prowadzonych w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027.

– Strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko (SOOŚ), zgodnie z prawem polskim i UE, podlegają projekty strategii, planów i programów między innymi w rolnictwie. Opracowana w ramach niniejszego postępowania Prognoza oddziaływania na środowisko projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, ocenia możliwe skutki dla środowiska wynikające z realizacji proponowanych instrumentów wsparcia. Jej wykonanie regulowane przez ustawę z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko – informuje Biuro Prasowe MRiRW.

Wszystkich zainteresowanych resort rolnictwa zaprasza do zgłaszania uwag i komentarzy do 25 listopada 2021 roku poprzez formularz zamieszczony na stronie ministerstwa.

Lubin: 28-latek kradł złom. Poniesione straty to wartość ok. 9 tysięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia

Poprzedni artykuł

Głogów: Mikołajkowa zbiórka dla małych pacjentów onkologicznych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like