LegnicaVideoTwoje miasto

Płacili, potem nie musieli płacić, a teraz znów będą płacić – młodzież i seniorzy w legnickiej komunikacji zapłacą za bilety [VIDEO]

0

Od 1 listopada w Legnicy za bilet normalny w komunikacji miejskiej zapłacimy nie 3 złote, a 3,60. Za ulgowy zaś już nie 1,50, a 1,80 zł. Do tej pory przejazdy były bezpłatne dla uczniów legnickich szkół oraz seniorów powyżej 65. roku życia.

Teraz się to zmieni. Bez zmian pozostanie za to cena biletu rodzinnego, przysługującego posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Bilety okresowe pozostaną w niezmienionej cenie. Podwyżki mają zwiększyć rentowność spółki MPK, która po przyjętej niespełna rok temu uchwale Rady Miejskiej, wprowadzającej darmowe przejazdy dla osób uczących się i seniorów powyżej 65 roku życia, ma znacznie mniejsze przychody. To główni klienci miejskiej spółki.

Wraz ze wzrostem przychodów poprawiać ma się, także jakość usług – deklaruje w rozmowie z nami prezes MPK Legnica Zdzisław Bakinowski. Czy podwyżki dotkną mieszkańców Legnicy? Na ten temat wypowiada się aktywista miejski Patryk Spaliński, według którego „rządzący cięcia w budżecie powinni zacząć od siebie”. Zobacz nasze video.

Na temat wcześniejszych zmian dotyczących cen biletów w Legnicy kilkakrotnie informowaliśmy w naszym portalu. Samorząd najpierw zniósł opłaty dla niektórych kategorii obywateli miasta, a teraz się z tej decyzji wycofuje. Seniorzy i młodzież szkolna znów będzie płacić, a w obu przypadkach koszty spadną na tych, którzy jeszcze lub już dochodów przeważnie nie mają. Czas zweryfikuje ponownie najnowsze decyzje czy je potwierdzi? Jakie są Państwa opinie?

Dariusz Nowakowski

„W szpitalu zrozumiałem, jak ważna jest krew” – 19-letni Kacper potrzebuje pomocy, ale sam chce pomagać innym

Poprzedni artykuł

Najlepsza firma rekrutacyjna w Polsce – VIPol został laureatem nagrody Top Polish Brands

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like