Czy jazda po pijanemu będzie kiedyś zjawiskiem, o którym będzie się mówiło w czasie przeszłym? Nie ma dnia, aby na drogach nie było przypadków jazdy „na podwójnym gazie”.

Wciąż – gdzieś obok nas – czai się złowrogi użytkownik drogi, który może być sprawcą dramatycznych w skutkach zdarzeń drogowych.

  • Na ul. Bydgoskiej w Legnicy, funkcjonariusz legnickiej drogówki zwrócił uwagę na rowerzystę poruszającego się po niewłaściwej stronie jezdni.

Policjant postanowił zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Podczas legitymowania od 36-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mieszkańca Legnicy ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany powinien siedzieć w więzieniu, bo jest poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Najbliższe 8 miesięcy 36-latek spędzi za kratami.

  • Do Policji dotarła informacja o nietrzeźwym kierowcy auta osobowego, który został ujęty przez kierowcę samochodu ciężarowego. W rejon parkingu przy autostradzie A-4, natychmiast skierowano patrol drogówki.

Jak ustalono, kierowca osobówki miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność u zawodowego kierowcy pojazdu ciężarowego. Po chwili, mężczyzna zauważył, że kierujący osobówką zjechał z autostrady. Kiedy zatrzymał swój pojazd podszedł do niego i zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3 promila alkoholu w organizmie 59-latka. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Poprzez: KMP Legnica

Kornel Morawiecki – wojownik wolności [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Zagłębiowe drużyny mają za sobą pracowity tydzień – sportowe podsumowanie tygodnia

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: