Pierwsza pomoc i strzelectwo sportowe. Bezpłatne szkolenia na polkowickim Rynku

W Polkowicach już w czwartek, 19 października odbędą się bezpłatne szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego i strzelectwa sportowego. Aby wziąć udział w spotkaniu, trzeba mieć polskie obywatelstwo i ukończone 13 lat.

Projekt został przygotowany przez Fundację PHCF oraz Fundację KGHM. Szkolenia poprowadzą instruktorzy z doświadczeniem w służbach mundurowych.

Przekażą swoją wiedzę uczestnikom, a następnie zaproszą ich na trening na mobilnej strzelnicy laserowej – zapowiada Paweł Sochacki, prezes Fundacji PHCF. – Dodatkowo wszystkich uczestników szkolenia zapoznamy z podstawami wiedzy z zakresu pomocy medycznej. Wśród omawianych tematów będą, między innymi, zestawy ratownicze, poszkodowany, nieprzytomny – schematy działania, stany nagłe: cukrzyca, zawał, udar mózgowy, zatrucia, urazy chemiczne i termiczne. Uczestnicy wezmą też udział w treningu na trenażerach rowerowych.

Szkolenia potrwają około sześciu godzin i zostaną zakończone interaktywnym testem sprawdzającym zdobytą wiedzę. Zainteresowani mogą zgłosić się do udziału w projekcie za pośrednictwem strony internetowej: www.strzelectwoplus.pl – o uczestnictwie w szkoleniu decydować będą kryteria: kolejność zgłoszeń i wiek (ukończone 13 lat, zgoda opiekuna).

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności