• W ostatnich dniach doszło do serii kradzieży w głogowskich drogeriach.

Podejrzany nie cieszył się długo bezkarnością. Został zatrzymany przez patrol policji. Policjanci odzyskali również samochód, którym się poruszał. Pojazd został przez niego przywłaszczony bez zgody właściciela. Jego łupem padały przede wszystkim kosmetyki. Trzy „wizyty” w sklepach zakończyły się stratami w wysokości ponad 2 tys. zł.

25 – letni głogowianin poruszał się przywłaszczonym autem. Był również poszukiwany za kradzieże sklepowe. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Został objęty policyjnym dozorem.

  • Pewien mężczyzna – też w Głogowie – znalazł sobie odmienny sposób na łatwy zarobek.

Na targowisku miejskim w Głogowie oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Głogowscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 44-letniego mężczyznę obywatel Bułgarii produkty, których stosunkowo niska cena oraz słaba jakość wskazywała na to, że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów. Policjanci ujawnili 304 sztuki podrobionych wyrobów odzieżowych.

Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów. Poszkodowane firmy składają wnioski o ściganie tego procederu. Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi jest zagrożone karą grzywny a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Głogów

Radni kupili dla żłobka oczyszczacz powietrza – o zapora przed wirusami!

Poprzedni artykuł

Gdzie jest najlepsza uczelnia zawodowa w Polsce? W Legnicy!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: