1

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz ujawnił, że projekt porozumienia z wojewodą dolnośląskim w sprawie upoważnienia głogowskiego magistratu do prowadzenia spraw paszportowych jest już na jego biurku.

Głogowscy rajcy wyrazili zgodę na przejęcie tego zadania, które w normalnym trybie należy do kompetencji urzędu wojewódzkiego. Zadanie będzie realizować biuro obsługi mieszkańców w głogowskim ratuszu. Koszty adaptacji i wyposażenia pokryje w części ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, a w części samorząd miejski, który na ten cel przeznaczy ok. 30 000 zł. Punkt paszportowy w Głogowie będzie wyposażony m.in. w sprzęt telemetryczny i skanery linii papilarnych.

post image
Paszport RP

Aktualnie dopinane są kwestie informatyczne i logistyczne związane z tym, aby ułatwić składanie wniosków i odbieranie paszportów mieszkańcom Głogowa i wszystkim, którzy tu zechcą skorzystać z tej usługi administracyjnej.

Lubin miastem bezdomnych

Poprzedni artykuł

„Mrożona papuga”

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] Paweł Hreniak i prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz podpisali dzisiaj porozumienie, o którym informowaliśmy już w naszym portalu. Na podstawie zawartej umowy pod koniec kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Głogowie rozpocznie […]

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: