W Legnicy przywracany jest pierwotny wygląd parku miejskiego, o czym informowaliśmy w naszym portalu.

Plan jest taki, aby wszystko wyglądało tak jak w latach 20. ubiegłego wieku, gdy powstało założenie parkowe, ale równolegle obszar zostanie nasycony nowoczesną infrastrukturą. Obecnie niemal gotowy jest już system parkowych wodotrysków. Jak informuje legnicki ratusz w części francuskiej parku Miejskiego rozpoczęły się próby techniczne fontann. O całym projekcie pisaliśmy już latem 2019 r., prace nad fontannami zaczęły się jesienią 2019 r., a obecnie, czyli wiosną 2021 r.  można już mówić o realizacji ambitnego i jednocześnie unikatowego przedsięwzięcia.

W wypowiedzi dla Radia Wrocław sprzed dwóch lat historyk z Muzeum Miedzi w Legnicy Grażyna Humeńczuk przypominała, że największą atrakcją w 1926 r. podczas GUGALI, czyli wielkiej ekspozycji niemieckiego ogrodnictwa i rzemiosła, był pomysł, aby w legnickim parku ulokować 60 fontann, pośrodku nich powstała wyspa róż, a dookoła inne kompozycje roślinne. W wspomnianej wystawie wzięło udział ponad 600 wystawców z Niemiec i opisany wyżej projekt zyskał powszechny aplauz.

Aktualnie przebudowywane są alejki spacerowe i posadzono nowe rośliny.  Są też atrakcyjne wizualnie elementy małej architektury nawiązujące do stylistyki lat 20. XX wieku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii wkrótce mogli będzie można podziwiać bajeczne pokazy wodno-świetlne – zapewniają legniccy urzędnicy.

Poprzez: legnica.eu

Szczepienia dla cudzoziemców. Obcokrajowcy z grupy 0 już zaszczepieni

Poprzedni artykuł

Jak sport to Polkowice – jak Polkowice to sport

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like