O tym jak ważne jest dać wytchnienie zaangażowanym w opiekę nad osobami z niepełnosprawnością przekonaliśmy się realizując poprzedni program dla mieszkańców naszego powiatu.  Osoby chętne do programu związanego z opieka wytchnieniową w edycji 2020 mogą już do nas zgłaszać się – informuje Fundacja Eudajmonia z Polkowic. Projekt będzie trwał do grudnia tego roku, a nabór uczestników jest ciągły.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach pozyskało środki na realizację kolejnej już edycji programu w powiecie polkowickim. Tym razem wsparciem otoczone zostanie 60 osób, którym bezpłatnie zostanie udzielona pomoc. Opieką chcemy otoczyć rodziny i osoby, które bezpośrednio zajmują się dziećmi lub dorosłymi z orzeczeniem o niepełnosprawności. Są to osoby, które na co dzień narażone są na obciążenie fizyczne i psychiczne. Brak czasu, sił, a czasem może specjalistycznej wiedzy to problemy z jakimi borykają się opiekunowie osób z niepełnosprawnościami – mówi o zainicjowanym projekcie wicestarosta polkowicki Jan Wojtowicz.

Zadania mają być realizowane na terenie powiatu polkowickiego i w zależności od określonych potrzeb będą wykonywane w miejscu zamieszkania uczestnika lub w miejscach dostosowanych. Mogą to być szkolenia z zakresu podniesienia wiedzy i umiejętności pomocy osobom z niepełnosprawnościami, np. w obszarze pielęgnacji, rehabilitacji, dietetyki, a także pomoc psychologiczna i terapeutyczna dla samych opiekunów.

Dla osób, które zgłoszą się do nas po wsparcie udział jest całkowicie bezpłatny, a środki na realizację tego zadania zostały pozyskane z Funduszu Sprawiedliwościowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, oraz budżetu powiatu polkowickiego. Wartość projektu to aż 240 tys. zł.

Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zakończyła wielkim sukcesem, dlatego nie mieliśmy wątpliwości co do kontynuacji tego programu – podkreśla dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach Justyna Smalec.

„Historia – Odbudowa – Zabytek” – głogowska Kolegiata „Ze zgliszcz powstała…”

Poprzedni artykuł

Dolny Śląsk warto zobaczyć – o każdej porze roku [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like