• Na internetowym serwisie ogłoszeniowym popularnego portalu społecznościowego ukazywały się ogłoszenia obuwia w okazjonalnej cenie.

Kobieta oferowała do sprzedaży towar, za który jedynym możliwym sposobem płatności, wskazywanym przez nią, była przedpłata na konto bankowe. Gdy kupujący dokonał przelewu, kontakt ze sprzedającą się urywał. Kobieta nie wysyłała towaru nabywcom ani nie zwracała wpłaconych środków.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przerwali przestępczy proceder 37-letniej oszustki internetowej. Policjanci w toku prowadzonego postępowania ustalili, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy legniczanka dokonała kilkudziesięciu oszustw. Łącznie śledczy udowodnili i przedstawili kobiecie 57 zarzutów. Wartość strat jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewają na kwotę blisko 6 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w cyberprzestrzeni. Podczas pandemii większość z nas spędza dużo czasu przed komputerami kupując lub sprzedając różnego rodzaju przedmioty w internecie. Pamiętaj, że oszuści nie mają wolnego i nieustannie modyfikują swoje działania, aby wyłudzić pieniądze. Nikomu nie podawaj żadnych danych do kont bankowych, informacji z karty płatniczej, kredytowej czy kodu BLIK.

  • Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie został powiadomiony o dokonaniu włamania do jednego z obiektów handlowych.

Według zgłoszenia nieznany sprawca miał dostać się do wnętrza i dokonać kradzieży alkoholu oraz wyrobów tytoniowych na kwotę 300 zł. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy wykonali czynności procesowe mające na celu ustalenie i zatrzymane sprawcy. Minęło kilka dni, kiedy policjanci referatu kryminalnego natrafili na trop przestępcy. Praca operacyjna i dokładna analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na zatrzymanie 25-letniego mieszkańca Legnicy.

Śledczy przedstawili mu zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał, ale nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Przestępstwo dokonania kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Ulice: Narcyzowa i Poziomkowa wybudowane

Poprzedni artykuł

Rozpoczął się Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – pierwszy taki spis miał miejsce 100 lat temu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like