W wieku 86 lat zmarł ks. kanonik Kazimierz Nawrotek.
W latach 1973 – 1984 był proboszczem w parafii pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach. Po ogłoszeniu stanu wojennego działał w obronie strajkujących górników. Ks. Nawrotek był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w religijnym i społecznym życiu polkowiczan w trudnych czasach stanu wojennego.
Kiedy w połowie grudnia 1981 r. wybuchły pokojowe protesty na kopalniach Rudna Główna i Rudna Zachodnia, księża wikariusze zwrócili się do niego o pozwolenie włączenia się w pomoc strajkującym. Ksiądz Kazimierz pozwolił im na to, choć sam nie brał udziału w strajkach. Został na parafii, aby tu wszystkiego dopilnować.

Jednak wszyscy wiedzieli, że duchem jest z naszymi górnikami. Bez jego zgody księża nie mogliby czynnie włączyć się w pomoc dla naswspomina uczestnik strajku z grudnia 1981 r. Jan Tabor.

Ks. Kazimierz nawrotek urodził się 21 grudnia 1934 r. w Wójcinie k/Strzelna. Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. z rąk ks. kardynała Bolesława Kominka. Pracował kolejno na parafiach w Brzegu, Lubomierzu, Polkowicach i Wrocławiu.

 

W listopadzie w Głogowie przybędzie nowych drzew – tym razem bez osobistego udziału mieszkańców

Poprzedni artykuł

Gminy, powiaty i województwa będą miały zastrzyk gotówki – dodatkowe 3 mld zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like