Dzięki dotacji z budżetu gminy odnowione zostaną elewacje czterech bloków administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Cuprum” na osiedlu Sienkiewicza. To blisko 400 tysięcy złotych na odnowienie elewacji, dzięki czemu estetyka osiedla Sienkiewicza znacząco się poprawi mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Chodzi o budynki przy ulicach: Spółdzielczej 1 i 4, Skrzetuskiego 15-23 oraz Wołodyjowskiego 1-5. Po oczyszczeniu i uzupełnieniu tynków lub docieplenia, elewacje zostaną dwukrotnie pomalowane farbą silikonową. W zależności od potrzeb wymienione będą szafki gazowe, rynny czy rury spustowe, wyremontowane – daszki nad wejściami do klatek schodowych. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na rewitalizację budynków. Prace mają potrwać do końca listopada.

Rewitalizacja bloków mieszkalnych na osiedlu Sienkiewicza była i jest bardzo potrzebna, co można zauważyć gołym okiem w czasie spaceru. Ostatnie tak duże prace miały tu miejsce w latach 90., czyli jakieś dwadzieścia pięć lat temu. Pytania odnośnie tego zadania zadawane są bardzo często. Widać więc, że mieszkańcy tego oczekują i śmiało mogę stwierdzić, że bardzo ich to ucieszy. Jak wiem, osiedle to ma przeszło 50 lat i trzeba o nie zadbać ze zdwojoną siłą – podkreśla radny Grzegorz Ryłko z klubu Lepsze Polkowice.

Na osiedlu Sienkiewicza znajdują się najstarsze budynki wielorodzinne w mieście. Całe osiedle zostało objęte strefą rewitalizacji i dzięki środkom z budżetu gminy, w partycypacji 50/50, możemy w tym roku przemalować, wymienić rury i rynny, a także wykonać inne mniejsze, aczkolwiek ważne prace w czterech budynkach. Prosimy też mieszkańców o wyrozumiałość z powodu pewnych ograniczeń związanych z przeprowadzaniem remontu elewacji – potwierdza prezes SM „Cuprum” w Polkowicach Krzysztof Nester.

Zbadaj, czy nie masz jaskry

Poprzedni artykuł

O pierwsze zwycięstwo w 2021 roku – #PrzedMeczem Miedź Legnica : GKS Bełchatów

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. Moze na ratowników cos zrobcie

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like