Dodatkowy oddział przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z COVID-19 oraz z podejrzeniem zarażenia powstaje w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie. Szpital będzie mógł przyjąć około 50 pacjentów z Dolnego Śląska.

Obecnie trwają intensywne prace nad stworzeniem oddziału, który zacznie działać już na początku przyszłego tygodnia. Szpital MCZ będzie dysponować 47 łóżkami dla zarażonych pacjentów, w tym trzema z dostępem do respiratorów. Dodatkowo przygotowano 10 izolatek dla osób z podejrzeniem wystąpienia choroby. Sytuacja związana z koronawirusem wymaga od nas szczególnej mobilizacji. Uruchamiany w Zagłębiu Miedziowym specjalny oddział dla pacjentów z COVID-19 posłuży całemu Zagłębiu Miedziowemu. Bardzo dziękuję personelowi MCZ za szybkie działanie – podkreśla prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA Marcin Chludziński.

Miedziowe Centrum Zdrowia przygotowywało się do nawrotu epidemii od miesięcy. Informatyzacja usług, czyli e-zwolnienia, e-recepty, e-skierowania pomagają w ograniczeniu kontaktów. Aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, w szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów. Mieszkańcy mają możliwość założenia kont w systemie e-Pacjent w Rejestracji w Przychodniach Lekarskich MCZ oraz możliwość umówienia wizyty za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej szpitala.

Reorganizacja dotyczy także samego szpitala MCZ w Lubinie. W listopadzie zostanie uruchomiony zmodernizowany i powiększony Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii. Kolejne inwestycje to także zmodernizowanie Oddziału Gastroenterologii i Pracowni Endoskopowych oraz oddanie do użytku sali hybrydowej dla potrzeb Regionalnego Ośrodka Kardiologii.

Jak już informowaliśmy w naszym portalu KGHM m.in. przystąpił do rządowego programu Solidarnościowy Korpus Pomocy Seniorom. Miedziowa spółka, przy wsparciu wolontariuszy, regionalnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Caritasu i lokalnych NGOs, przygotował plan działań zwiększający bezpieczeństwo seniorów. Firma przekaże osobom starszym pakiety ze środkami bezpieczeństwa, w tym środkami do dezynfekcji. Najbardziej potrzebujący otrzymają żywność. Przewidziano także zdalne wsparcie psychologów.

Tematyczna Wioska Młynów i Chleba – Moskorzyn ma nową atrakcję

Poprzedni artykuł

Tego jeszcze nie było! Nie pójdziemy i nie pojedziemy na cmentarze – zostańmy w domu, aby chronić zdrowie i życie, nie tylko swoje

Następny artykuł

2 Komentarze

  1. […] od tworzenia szpitali tymczasowych miedziowy koncern, pod koniec października, udostępnił specjalny oddział z pięćdziesięcioma miejscami dla pacjentów z COVID-19 w […]

  2. […] od tworzenia szpitali tymczasowych miedziowy koncern, pod koniec października, udostępnił specjalny oddział z pięćdziesięcioma miejscami dla pacjentów z COVID-19 w […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like