Nowy kierunek na polkowickiej uczelni

Decyzją ministra edukacji, Uczelnia Jana Wyżykowskiego otrzymała uprawnienia do prowadzenia w Polkowicach jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich na kierunku psychologia. Startujemy z najbardziej poszukiwaną specjalnością – psychologia dziecka i rodziny.

Według dostępnych danych, zawód psychologa to jeden z tzw. zawodów przyszłości, zapewniający dobre perspektywy na rynku pracy, rozwija się w szybkim tempie, a specjaliści są cenieni i dobrze opłacani. Jednak psychologów jest wciąż za mało na rynku pracy.

Statystyki pokazują, że w Polsce potrzeba o jedną trzecią więcej psychologów i psycholożek. Nasze studia są odpowiedzią na realne zapotrzebowanie rynku pracy dla psychologów-praktyków. Bardzo się cieszę, że nasza uczelnia do swojej bogatej ofert edukacyjnej dołączyło kolejny kierunek. To efekt stałego rozwoju tej uczelni, który jest dostrzegany zarówno przez studentów jak i współpracujące z UJW globalne firmy – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Podczas zajęć z psychologii studenci polkowickiej uczelni będą poznawać motywy ludzkiego zachowania, dowiedzą się w jaki sposób człowiek gromadzi doświadczenie, co dzieje się z jego emocjami, jak można wspierać innych w rozwoju zarówno osobistym jak i zawodowym. Zdobędą wiedzę na temat różnych etapów rozwojowych dziecka, zarówno fizycznego, jak i psychospołecznego, od okresu prenatalnego aż do dorosłości. Poznają metody diagnozy i oceny trudności emocjonalnych, behawioralnych czy rozwojowych u dzieci.

W ramach kierunku analizowane będą relacje w rodzinie, dynamika między członkami, funkcjonowanie systemu rodzinnego oraz wpływ rodzinnych interakcji na rozwój dziecka. Ważnym aspektem będzie także nauka o skutecznych technikach terapeutycznych, które wspierają zdrowe relacje rodzinne i rozwiązywanie konfliktów – informuje dr Tadeusz Kierzyk, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Studenci nauczą się także, jak efektywnie komunikować się z rodzicami, opiekunami i innymi instytucjami, takimi jak szkoły czy placówki opieki, aby wspólnie zapewnić najlepsze wsparcie dzieciom.

Absolwenci psychologii znajdują zatrudnienie w takich obszarach jak zdrowie, edukacja, biznes, medycyna, doradztwo zawodowe, marketing czy badania społeczne. Mogą także pracować jako psycholodzy dziecięcy, specjaliści ds. rozwoju dziecka, doradcy rodzinni, czy eksperci ds. wychowania w różnych instytucjach, takich jak szkoły, ośrodki pomocy społecznej, poradnie psychologiczne, a także w organizacjach zajmujących się promocją zdrowia psychicznego dzieci i rodzin.

Rekrutacja na kierunek Psychologia już się rozpoczęła. Pierwszy etap to wypełnienie formularza rekrutacyjnego w Internecie, a następnie dostarczenie wymaganych dokumentów do Biura Rekrutacji w Polkowicach (ul. Skalników 6b, pok. A202). UJW nie pobiera opłaty wpisowego. Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie www.ujw.pl

UG Polkowice - mat. pras.
Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności