Jeszcze w ostatnim dniu starego roku gmina Radwanice zainicjowała budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lipinie. Plany rozwojowe tego samorządu sięgają jednak dalej. Samorząd zachęca do lokowania inwestycji na swoim obszarze, a szczególnie budownictwa mieszkaniowego.

We wsi Lipiny wybudowane będzie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej, kort do tenisa ziemnego o nawierzchni syntetycznej trawiastej, systemowy skatepark oraz siłownia plenerowa. Obok tych obiektów pojawi się też zaplecze socjalno-sanitarne.

Jak podsumowują radwaniccy samorządowcy cały rok 2020 był bardzo intensywny. Do Urzędu Gminy wpłynęło od Starostwa Powiatowego w Polkowicach aż 118 różnego rodzaju decyzji i zaświadczeń dotyczących budowy, rozbudowy rozmaitych obiektów budowlanych. Przeważającą część wszystkich pozwoleń stanowią decyzje o pozwoleniu na budowę budynków mieszkalnych jednorodzinnych – jest ich aż 50!!! Bardzo się z tego faktu cieszymy, ponieważ pokazuje nam to, że Gmina Radwanice jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Będzie nas więcej, a co za tym idzie powstaną nowe możliwości rozwoju Gminy a także nowe wyzwania – napisano w oficjalnym serwisie gminy Radwanice.

Lipiny są znane szerzej między innymi w związku z faktem, iż w 2015 r. Pracownia Badań Historycznych i Archeologicznych „Pomost” przeprowadziła tu ekshumację 12 niemieckich cywili – mężczyzn, kobiet i dzieci – zamordowanych w 1945 r. przez Armię Czerwoną i pochowanych w zbiorowej mogile. Ich szczątki spoczywają teraz na cmentarzu wojennym w Nadolicach Wielkich pod Wrocławiem.

Poprzez: radwanice.pl

Są takie miejsca, które warto zobaczyć – miłośnicy piękna głogowskiej ziemi zapraszają przed ekran [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Czas na „covid-winners” – obecność na giełdzie tańsza

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like