Nowe radiowozy dla strażników miejskich w Polkowicach

Dwa volkswageny caddy wzbogaciły flotę polkowickiej straży miejskiej. Auta są specjalnie dostosowane na potrzeby służby. Kosztowały około 390 tys. zł. Całość sfinansowano z budżetu gminy Polkowice.

Volkswageny zastąpią wysłużone fordy customy, którymi funkcjonariusze jeździli przez ponad 10 lat.

Ich stan z roku na rok był coraz gorszy. Coraz większe środki pochłaniała ich naprawa. W tej chwili w jednym z aut uszkodzeniu uległ silnik. Bardzo dziękuję za wsparcie pana burmistrza Łukasza Puźnieckiego, który pomagał nam w rozmowach, żeby przekonać radnych wszystkich klubów, aby poparli nasze dwuletnie starania – mówi Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

Nowe radiowozy kosztowały blisko 390 tys. zł. Był to koszt łącznie z przerobieniem aut na potrzeby straży miejskiej.

Te dwa samochody służą jako radiowozy patroli interwencyjnych. Z uwagi na to, że posiadamy dwa auta, staramy się, by miały one wielorakie funkcje. Oprócz zwykłego przewożenia i patrolowania miasta, dysponujemy pomieszczeniem dla osób ujętych, specjalnie zabezpieczonym, wentylowanym, łatwym do dezynfekcji, ponieważ przewozimy nie tylko ludzi, ale też zdarza nam się, że przewozimy zwierzęta – dodaje komendant Gałuszka.

Z nowych nabytków zadowoleni są na pewno funkcjonariusze, którzy na co dzień prowadzą pojazdy straży miejskiej i to im w udziale przypadnie kierowanie nowymi volkswagenami.

Na pewno są lepsze niż te wysłużone. Jak to nowe samochody. Na pewno jest lepszy komfort, lepsze wyposażenie. Mamy nadzieję, że nie będą się psuły. To są silniki benzynowe, a w tych poprzednich były DIESLE. Często się psuły, zapychały się filtry, dpf-y – mówi Mariusz Lasia, kierowca jednego z nowych radiowozów.

Auta zostały funkcjonariuszom oficjalnie przekazane podczas spotkania na polkowickim Rynku. Radiowozy poświęcił ks. dr Marek Kluwak, proboszcz parafii Matki Boskiej Łaskawej i św. Sebastiana. Natomiast na ręce funkcjonariuszy-kierowców kluczyki przekazał gospodarz gminy Polkowice, burmistrz Łukasz Puźniecki.

Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania lokalnej społeczności. Niezmiernie się cieszę, że to poczucie bezpieczeństwa zostanie wzmocnione doposażeniem straży miejskiej w dwa nowe samochody. To bardzo istotne, aby funkcjonariusze mogli w jak najlepszych warunkach pełnić tę trudną służbę i misję dla mieszkańców Polkowic. Gratuluję zespołowi, który pracował przy procesie zakupu tych samochodów. To był proces długi, skomplikowany. Gratuluję determinacji, fachowości, bardzo rzetelnego przygotowania zakupu – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

 

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności