Bardzo często w mediach słyszymy o tragediach na drodze spowodowanej przez kierowcę, który zdecydował się wsiąść do samochodu i jechać nim będąc w stanie nietrzeźwości. Zdarzają się nawet przypadki, że mimo ukarania zakazem prowadzenia pojazdów, osoby te ponownie siadają za kierownicą i łamią prawo.

Niestety skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących wciąż nie brakuje. Tylko jednego dnia lubińscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które nie powinny wsiąść za kierownice swoich aut.

  • Jeden z nich to 60-letni mieszkaniec Lubina, który kierował samochodem osobowym mając w swoim organizmie 1,35 promila alkoholu z tendencją rosnącą. Mężczyzna ten został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego na ul. Szpakowej w Lubinie. Jego auto zostało odholowane, a kierowca utracił swoje prawo jazdy. Czeka go jeszcze sprawa w sądzie.
  • Kolejny zatrzymany do kontroli i wyeliminowany z ruchu to 41-letni mężczyzna, który wpadł ręce policjantów ruchu drogowego, bo przekroczył prędkość w terenie zabudowom. Podczas legitymowania okazało się, że decyzją starosty, kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Również tego mężczyznę czeka sprawa w sądzie i surowe konsekwencje prawne.
  • Kolejni nieodpowiedzialni kierujący to mężczyzna w wieku 47 lat i kobieta w wieku 35 lat. Oboje kierowali samochodami osobowymi, pomimo aktywnego, sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat więzienia i wysoka grzywną.

Wsiadając za kierownicę pojazdu, musimy zdawać sobie sprawę, że bierzemy pełną odpowiedzialność za życie i zdrowie pasażerów, których wieziemy, a także każdego uczestnika ruchu drogowego.

Poprzez: KPP Lubin

Budowa Alei Jana Pawła II bez opóźnień

Poprzedni artykuł

Koronawirus w dwóch głogowskich szkołach – wdrożono kwarantannę

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like