Funkcjonariusze z legnickiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki przygotowane w celu wprowadzenia do obrotu.

Policjanci zatrzymali młodzieńca, gdy przebywał on w swoim samochodzie. W schowku funkcjonariusze ujawnili reklamówkę, w której znajdowało się ponad 200 porcji handlowych marihuany oraz kilka sztuk tabletek ecstasy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, przygotowanych w celu wprowadzenia do obrotu, został też objęty dozorem Policji. W najbliższym czasie 19-latek odpowie przed Sądem. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kilka dni wcześniej legniccy kryminalni zatrzymali 29-latka, który był poszukiwany przez Prokuraturę.

Mężczyzna wielokrotnie kierował samochodem, będąc uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem Sądu zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto na przełomie ostatnich miesięcy kierował pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz będąc pod wpływem narkotyków, dodatkowo w ubiegłym roku podczas kontroli drogowej, policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci metamfetaminy. Kolejne przestępstwo, jakiego się dopuścił to znęcanie psychiczne nad własną babcią.

Podczas wykonywanych czynności z zatrzymanym przedstawiono mu szereg zarzutów, za które Sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Jest nowy szef PCUZ – wybrany w konkursie

Poprzedni artykuł

Legniczanki dobrze grają – są w ćwierćfinale Polski

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: