• Funkcjonariusze Policji w Chocianowie, patrolując swój rejon służbowy na wysokości ul. Głogowskiej, zauważyli dwóch nietypowo zachowujących się mężczyzn stojących nieopodal zaparkowanego samochodu.

Policjanci podejmując interwencję natychmiast zauważyli zdenerwowanie 24-latka, który za wszelką cenę nie chciał otworzyć samochodu. Mundurowi mieli uzasadnione podejrzenia, że mężczyzna posiada zabronione substancje. To, co się wydarzyło później tylko potwierdziło ich wcześniejsze przypuszczenia. Na nic zdały się próby niedopuszczenia policjantów do samochodu.

Podczas przeszukania samochodu osobowego znaleziono elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków, woreczki strunowe oraz słoik, a w nim w sumie ponad 211 porcji handlowych metamfetaminy. Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli również kilka porcji marihuany.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chocianowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 24-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Polkowiccy policjanci zostali skierowani na interwencję domową w Przemkowie, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia agresywny mężczyzna miał wtargnąć do jednego z lokali mieszkalnych i zaatakować dwie kobiety.

U jednej z nich spowodował poważne obrażenia twarzy. Ponadto kierował wobec nich oraz innych domowników groźby karalne. Z relacji świadków wynikało również, że mężczyzna miał zbiec z mieszkania, gdzie doszło do uszkodzenia ciała i zaczepiać przypadkowych przechodniów, grożąc im pozbawieniem życia. Domownicy potwierdzili też, że sprawca był wulgarny słownie i agresywny, ubliżał wszystkim lokatorom mieszkania oraz kierował wobec nich groźby pozbawienia życia.

Z dodatkowych okoliczności zgłoszenia wynikało, iż sprawca miał, po oddaleniu się z miejsca zdarzenia, zaczepiać innych mieszkańców i grozić im. W wyniku prowadzonego pościgu policjanci zatrzymali podejrzanego. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty m. in. spowodowania uszkodzenia ciała. Śledczy wciąż badają okoliczności zdarzenia i nie wykluczone są kolejne zarzuty dla podejrzanego.

Poprzez: KPP Polkowice

ARIMR kontynuuje wypłatę pomocy suszowej

Poprzedni artykuł

Wakacje 2020: euro tańsze nie będzie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like