Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie systematyczne pracy operacyjnej ustalili, że na teren Lubina trafia marihuana ze źródeł spoza powiatu.

Idąc tropem pozyskanych informacji i zidentyfikowanych śladów, funkcjonariusze potwierdzili tożsamość mężczyzny podejrzanego o ten proceder. Okazał się nim mieszkaniec powiatu średzkiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez zatrzymanego 30-latka, policjanci przechwycili środki odurzające, z których podejrzany mógłby przygotować blisko 1700 porcji handlowych.

Nie było to jedyne odkrycie policjantów, gdyż na terenie innej posesji, do której zatrzymany miał dostęp, funkcjonariusze w jednym z pokoi ujawnili i zabezpieczyli blisko 6 kilogramów suszu roślinnego, który mógłby posłużyć do wytworzenia znacznej ilości środka odurzającego. Substancje te zostały przekazane do badań.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Usłyszał już w prokuraturze zarzuty wytwarzania i udzielania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące 30-latek spędzi w areszcie. Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzanego czeka rozprawa sądowa i sprawiedliwa ocena.

Poprzez: KPP Lubin

Legniczanie lubią rowery miejskie, ale… – rowery są niszczone i kradzione

Poprzedni artykuł

500 lat jednego obrazu – Madonna Głogowska odwiedziła kolegiatę!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: