Zapraszamy na spektakl warsztatowy i panel dyskusyjny poświęcone Bitwie Warszawskiej. Widowisko poprzedziły warsztaty artystyczne, o których informowaliśmy w naszym portalu.

W spektaklu, oprócz scen poświęconych żołnierzom i polu bitwy, znajdą się także wątki mniej znane – historia tych kobiet i dzieci, które musiały zostać w domach, kiedy mężczyźni walczyli. Całość okraszona zostanie pieśniami z czasów Bitwy Warszawskiej. Przygotowana zostanie tematyczna scenografia oraz kostiumy z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Praca ze scenografią, kostiumami i muzyką na scenie najmłodszego teatru w Polsce.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w wydarzeniu, które łączy kulturę i sztukę z historią, o której warto Polakom opowiadać. Po spektaklu odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego historycy dyskutować będą o przebiegu i znaczeniu Bitwy Warszawskiej. Panel poprowadzi Dariusz Czaja. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Spektakl i panel dyskusyjny będzie można obejrzeć na żywo na profilach Miejskiego Ośrodka Kultury i Teatru im. Andreasa Gryphiusa.

Spektakl pt. „Nadwiślański cud” – niedziela – 13 września 2020 – godz. 18:00 – Teatr im. Andresa Gryphiusa – Głogów

Nie ma nudy z Centrum Kultury w Polkowicach!

Previous article

Koronawirus vs biznes beauty

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like