• Trzy dni temu, przed godz. 14., na drodze S3 między Lubinem a Polkowicami doszło do wypadku drogowego. Kierujący półciężarówką, 19-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, z niewiadomych przyczyn najechał na tył naczepy pojazdu ciężarowego.

Udzielenie pomocy dla tego mężczyzny było bardzo utrudnione, gdyż został zakleszczony w kabinie pojazdu. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, aby wyciągnąć młodego kierowcę. Droga przez dłuższy czas była zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pojazdem ciężarowym podróżował 60-letni mężczyzna, który nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze ruchu drogowego i dochodzeniowo-śledczego prowadzili na miejscu czynności, mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku. Wstępnie wiadomo, że pojazd, którym poruszał się młody kierowca, nie był w pełni sprawny technicznie.

Za prawie każdym zdarzeniem kryje się określone zachowanie uczestników ruchu drogowego. To właśnie od nich zależy bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Przypominamy nie po raz pierwszy apel do kierowców o zmniejszenie prędkości, czujność i ostrożność na drodze, a także rozważną jazdę. Jeżeli mamy świadomość, że nasze auto nie jest do końca sprawne technicznie, odłóżmy podróż do czasu jego naprawy, aby nie narażać siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści powinni używać kamizelki i inne elementy odblaskowe, które zdecydowanie zwiększają widoczność i tym samym bezpieczeństwo.

  • Fatalnym przykładem nieprzestrzegania opisanych wyżej reguł wspólnego bezpieczeństwa na drogach jest trzech kierujących, którzy jednego dnia rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista miał na swoim liczniku 112 km/h, a więc o 62 km więcej, niż pozwalają na to przepisy.

Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, należący do specjalnej grupy „Speed”, w trakcie trwania akcji pn. „Prędkość”, zwracali szczególną uwagę na tych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Dwóch z zatrzymanych do kontroli drogowej kierujących, zostało zatrzymanych na drodze krajowej nr 36 w miejscowości Miłosna, i to na odcinku, gdzie w ostatnich latach doszło do wielu wypadków drogowych, w których osoby uczestniczące w zdarzeniu, poniosły śmierć na miejscu. To miejsce jest objęte szczególnym nadzorem przez lubińskich funkcjonariuszy. Ujawnieni przez policjantów „piraci drogowi” stracili prawo jazdy na trzy miesiące oraz zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł. Kierowcy otrzymali również za to wykroczenie po 10 punktów karnych.

Prędkość zabija! Lekceważący przepisy i ignorujący obowiązujące limity prędkości kierowcy, są zagrożeniem dla innych podróżujących.

Poprzez: KPP Lubin

Polkowice wśród najstarszych miast

Previous article

Nieruchomości interesują Cię? Polska gra Landlord GO pokonuje Pokemon GO!

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like