Fakty i informacjePolityka

Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej powstanie zakład PepsiCo [WIDEO]

1

Dzięki działaniom Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej powstanie zakład światowego potentata spożywczego PepsiCo produkujący przekąski. W czwartek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu. Podczas wydarzenia obecny był także premier Mateusz Morawiecki, który ocenił, że jest to największa tego typu inwestycja w Europie w ciągu ostatnich 30 lat.

Na 55 000 m2 zabudowanej powierzchni zatrudnienie znajdzie ponad 450 osób. Inwestycja będzie opierać się o lokalnych dostawców, będąc impulsem dla dalszego rozwoju polskiego rolnictwa. Nowy zakład przyczyni się jeszcze większej współpracy z polskimi rolnikami dostarczającymi ziemniaki i kukurydzę uprawiane wyłącznie w sposób zrównoważony.

Inwestycja przewiduje 8 linii produkcyjnych o najniższym zużyciu mediów (wody, energii, gazu). To niejedyne działania ekologiczna. Budynek produkcyjny zostanie zbudowany w pasywnej technologii. Będzie pierwszym na świecie obiektem PepsiCo zaprojektowanym w oparciu o pomiar emisji CO2 w całym cyklu życia: projektu, budowy i eksploatacji.

Obiekt ma docelowo posiadać własne rozwiązania fotowoltaiczne na budynku biurowym, najlepszą w swojej klasie zakładową podczyszczalnie ścieków oraz punkty zasilania samochodów elektrycznych na parkingu osobowym. Zakład ma osiągnąć neutralność klimatyczną do 2035 roku.

Polkowice: „Dziękujemy za Solidarność” – rocznicowe spotkanie pod muralem

Poprzedni artykuł

Wirtualny Spacer Historyczny – Fasady legnickich kamienic

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej powstanie zakład PepsiCo… […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like