LubinVideo

Na S3 czekamy zbyt długo – tym razem inwestor i wykonawca współpracują [VIDEO]

1

Epopeja z budową 14-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami przypomina sinusoidę. Raz się wydaje, że sukces jest blisko, innym razem moment oddania arterii do użytku oddala się w przysłowiową „siną dal”. Podróżujący – zarówno mieszkańcy Zagłębia Miedziowego, jak przejeżdżający tą trasą z południa na północ czy z powrotem raz są poirytowani stanem rzeczy, innym razem obojętnieją, uznając, iż nad budową wisi fatum.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad całkowita odpowiedzialność za fatalny przebieg inwestycji ponosi włoska spółka Sallini, która jako lider konsorcjum miała wykonać drogę S3 pomiędzy Lubinem, a Polkowicami. Zaniechania i nierzetelność poprzedniego wykonawcy jest przyczyną, z powodu której mieszkańcy Zagłębia Miedziowego stoją w ogromnych korkach. Wykonawca nie wywiązał się ze swojego zadania, żądał dodatkowych pieniędzy, a w dodatku część z wykonanych elementów drogi została zrobiona źle. O kolejnych „odcinkach” sprawy „S3” systematycznie informowaliśmy w naszym portalu.

Właściciele firmy wykonawczej nie odpowiadali na monity, nie chcieli prowadzić rzetelnego dialogu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. To zachowanie zagranicznej spółki nie miało nic wspólnego z profesjonalizmem – uważa dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA Lidia Markowska, która zapewnia, że GDDIKA nie zamierza dopuścić, aby podatnicy zostali obciążeni kosztami telenoweli, której negatywnym bohaterem był włoski wykonawca. Zobacz nasze video.

Chcielibyśmy być tym razem rzecznikami dobrych informacji. Obecnie na odcinku budowanej trasy S3 Lubin – Polkowice prace toczą się pełną parą. Precyzyjniej termin oddania nowej drogi poznamy pod koniec sierpnia br., gdy aktualny wykonawca zniweluje wszelkie zastane po swoim poprzedniku nieprawidłowości.

Droga ekspresowa S3 na zagłębiowym odcinku będzie być może najbardziej wyczekiwaną arterią na Dolnym Śląsku. Będzie też zapewne przykładem tego jak polskich zleceniodawców traktują zagraniczni wykonawcy.

Dariusz Nowakowski

Najlepsze wyniki mają: powiat wrocławski oraz gminy Kobierzyce, Jelcz-Laskowice, Szczawno Zdrój i Wrocław – finanse samorządów pod lupą ekspertów

Poprzedni artykuł

Koronawirus nie odpuszcza – przestrzegajmy obostrzeń

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] Przypomnijmy, że pierwszym wykonawcą odcinka S3 Lubin -Polkowice było konsorcjum firm, które nie wywiązywało się ze swoich zobowiązań, więc GDDKiA odstąpiła od umowy. Obecny wykonawca ma dwanaście miesięcy na dokończenie robót i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (poza sezonem zimowym, od 23 grudnia do 15 marca). Roboty mają się zakończyć w drugim kwartale przyszłego roku. Tak wynika z informacji dolnośląskiego oddziału GDDKiA, które przekazywaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like