Legniccy policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym, który na widok policjantów gwałtownie przyspieszył.

Już wcześniej mundurowi zwrócili uwagę na nienaturalne zachowanie kierowcy. Funkcjonariusze postanowili przebadać 35-latka na zawartość środków odurzających w organizmie. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków. Policjanci ujawnili również przy nim zawiniątko z zawartością amfetaminy.

Podczas sprawdzania kierującego w systemach policyjnych okazało się, że kierujący jest poszukiwany dwoma listami gończymi przez sądy w Złotoryi i w Legnicy, celem odbycia kary łącznie 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do lat 15. Za posiadanie środków odurzających, sąd może skazać nawet na karę do 3 lat pozbawienia wolności. Póki co z pewnością trafi za kratki w związku z już zasądzonymi prawomocnie karami za wcześniej popełnione przestępstwa.

Poprzez: KMP Legnica

„Wspólny plan” – pozyskujemy kolejne środki zewnętrzne

Poprzedni artykuł

Kodowanie w głogowskim BLOG-u – są jeszcze miejsca

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: