Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej funkcjonuje od lutego 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Utworzono je po to, by kształcić lub dokształcać w nim w sposób praktyczny studentów. Centrum zorganizowane jest na wzór prawdziwego szpitala.

Od tego roku akademickiego sala 108 funkcjonuje jako symulator zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki współpracy z Pogotowiem Ratunkowym w Legnicy, Uczelnia otrzymała karetkę, która po remoncie i przystosowaniu do warunków MCSM jest miejscem, gdzie studenci kierunku „ratownictwo medyczne” biorą udział w zajęciach wymagających praktycznego przygotowania do zawodu.

Studenci ratownictwa medycznego od tego roku akademickiego mogą uczyć się m.in. medycyny ratunkowej przy wykorzystaniu symulatora karetki. Jest to w pełni wyposażony pojazd z profesjonalnym sprzętem. Służy on do nauki m.in. medycyny ratunkowej. Przyszli ratownicy medyczni będą mogli ćwiczyć procedury: selekcji pacjentów (Triage), przyrządowego udzielania pierwszej pomocy, korzystania z fachowej aparatury medycznej (defibrylator, aparaty tlenowe, respirator itp.), opatrywania ran i złamań.

We wnętrzu karetki, nasi studenci w trakcie zajęć mogą się poczuć jak w warunkach pracy ratownika medycznego. Podczas kształcenia praktycznego zachowana jest wierność symulacji medycznej co oznacza, że studenci znajdują się w warunkach fizycznego i emocjonalnego realizmu, pozwalającego doświadczać działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

Poprzez: PWSZ im. Witelona w Legnicy

Bardzo groźny incydent na trasie kolejowej – maszynista oślepiony laserem

Previous article

Pasjonat Sportowej Polski 2019 – wójt Lubina doceniony

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like