Fot. UM Legnica

W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej 9 października odbędą się mistrzostwa Legnicy w szachach szybkich. Turniej rozegrany zostanie w godzinach 9.00-13.00 na dystansie 7 rund. Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe. Organizatorem szachowych rozgrywek jest Klub Szachowy ,,Miedź’’ w Legnicy.

– W zawodach może wziąć udział każdy miłośnik królewskiej gry. Warunkiem jest zgłoszenie w serwisie  Mistrzostwa Legnicy w Szachach Szybkich (chessarbiter.com) oraz potwierdzenie udziału w dniu imprezy. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski – informuje Urząd Miasta Legnica.

Szachy szybkie lub aktywne – to termin określający krótką partię szachową, w której suma czasu do namysłu każdego gracza oraz sześćdziesięciokrotności ewentualnego czasu doliczanego za każde posunięcie jest większa niż 10 minut i mniejsza niż godzina (partie z sumą mniejszą lub równą niż 10 minut nazywane są błyskawicznymi). Partie szachów szybkich rozgrywane są według przepisów FIDE dla szachów klasycznych, z drobnymi modyfikacjami (np. zawodnicy nie są zobowiązani do prowadzenia zapisów).

2007 nowych przypadków COVID-19

Poprzedni artykuł

Głogów: Już w sobotę zjazd sztabów WOŚP i ogłoszenie tematu kolejnej edycji

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like