Za kultywowanie tradycji ludowych zespól ,,Sobinianie ‘’ z Sobina, gmina Polkowice otrzymał nagrodę okolicznościową Ministra Kultury , Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

– Zespół ludowy „Sobinianie” powstał w 1986 roku za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich działającego przy dawnym Gminnym Ośrodku Kultury w Sobinie. W pierwszym okresie swej działalności grupa była folklorystycznym zespołem śpiewaczym. W tym roku zespół obchodzi 35-lecie działalności – informuje Centrum Kultury w Polkowicach.

,,Sobinianie’’ swoje umiejętności artystyczne prezentowali na wielu imprezach folklorystycznych zarówno w kraju jak i zagranicą. Zespół występował miedzy innymi w Operze Wrocławskiej podczas Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska, Zakopanem na IV Europejskich Targach Produktów Regionalnych, Muzycznych Prezentacjach Podkarpacia w Rzeszowie, Festiwalu Folk Fest w Świeradowie Zdrój czy Festiwalu FOLKART w Lubaniu. Piewcy ludowych tradycji z gminy Polkowice mieli okazje występować również na Ukrainie, Czechach i Holandii.

Maciej Pałaszewski zamienia Wrocław na Polkowice – zostanie nowym zawodnikiem Górnika

Poprzedni artykuł

Chrobry Głogów: Transfer Adama Banasiaka z Radomia do pomarańczowo-czarnych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like