Dolny ŚląskVideo

Miłe manule – wspinają się wysoko w górach i jednocześnie są tak kruche… [VIDEO]

0

Minę mają jak… wielu z nas przed pierwszą poniedziałkową kawą, ale to wyjątkowo urocze zwierzęta. Mowa o manulach, które wyraźnie różnią się od kotów domowych.

Manule żyją do 12 roku życia. Znane są ze sprawnego wspinania się po stromych skałach, a można je spotkać na wysokości nawet do 4500 m.n.p.m. Jednocześnie są bardzo chorobliwe, co wynika z ich słabo rozwiniętego systemu odpornościowego. W warunkach naturalnych żyją między innymi w Kazachstanie i Mongolii. Należą jednak do gatunków zagrożonych wyginięciem, więc pieczę nad nimi podejmują jedynie niektóre ogrody.

Jednym z takich miejsc jest Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, gdzie manule – odwiedzane już przez nasz serwis video – przebywają w zaprojektowanym specjalnie dla nich wybiegu. Przypomina ono warunki naturalne, a „nasza” para manuli, liczy na potomstwo. O tym jak to wygląda na co dzień mówią nam pracownicy wrocławskiego ZOO Robert Strasenburg i Joanna Kij. Zobacz nasze video.

Wrocławskie ZOO wraz z Fundacją DODO pomagają przetrwać manulom zagrożenia. Wybierając się na spacer wśród zwierząt warto zatem popatrzeć na sympatyczne manule.

Dariusz Nowakowski

Głogów: Wratislavia Cantans już 9 września w Kolegiacie

Poprzedni artykuł

Zagłębie Lubin gorsze od Śląska Wrocław w Derbach Dolnego Śląska

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like